Yenilenen Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü ile Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü binalarının açılış töreni Rektörümüz Prof.Dr. Erkan İBİŞ, Rektör yardımcılarımız Prof.Dr.Berahitdin AlLBAYRAK, Prof.Dr. Ayhan ELMALI, Prof.Dr. Sibel Ayşıl ÖZKAN, Prof.Dr. Kasım KARAKÜTÜK, Dekanımız Prof.Dr. Gökhan SÖYLEMEZOĞLU, Dekan Yardımcılarımız Prof.Dr. Hijran YAVUZCAN, Prof.Dr.İlhami BAYRAMİN ve Üniversitemizin çok sayıda mensubunun katılımıyla 30 Mart 2016 tarihinde yapıldı.

Tören, yenilenen Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü binasının gezilmesi ve Prof.Dr. Doğan ATAY hocamızın adının verilerek açılışı yapılan anfide, Su ürünleri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Nilsun DEMİR’in açılış konuşması ile başladı. Bölümün ve yapılan yeniliklerin anlatıldığı  slayt gösteriminin ardından Dekanımız Prof.Dr. Gökhan SÖYLEMEZOĞLU, Rektörümüz Prof.Dr. Erkan İBİŞ ve Prof.Dr.Doğan ATAY hocamız konuşmalarını gerçekleştirdi ve Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü’ne geçildi.

Necmi Sönmez Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep birlikte söylenmesinin ardından Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof.Dr. Engin YURTSEVEN açılış konuşmasını yaptı. Dekanımız ve Rektörümüzün konuşmalarının ardından yenilenen bölüm tüm katılımcılar ile birlikte gezildi.