TAGEM AR-GE Projeleri Başlangıç Toplantısı 10.10.2019 tarihinde Fakültemizin konferans salonunda yapıldı. Toplantıya Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN, Dekan Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Belgin ÇAKMAK ve Sayın Prof. Dr. Necmettin CEYLAN’ın yanı sıra TAGEM Genel Müdürü Sayın Özkan KAYACAN, Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın İbrahim ACAR, Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın Metin ÖZTÜRK, Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın Mustafa ŞAHİN, Ankara Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Sayın Dr. Sait ERTÜRK, TAGEM Daire Başkanı Sayın Dr. Suat KAYMAK, TAGEM Koordinatörü Sayın Dr. Muharrem ŞİMŞEK, fakültemizin değerli öğretim üyeleri, Tarım ve Orman İl Müdürlükleri ve Enstitülerde çalışan Şube Müdürleri, Mühendisler, Teknikerler ve öğrencilerimiz yer aldılar.  Aynı zamanda TAGEM Toprak ve Bitki Besleme Koordinatörü Dr.Kadriye KALINBACAK ve Araştırma Grubu ekibi Dr.Hesna ÖZCAN, Havva TAŞKIN ve Çağla ATEŞ katılım sağlamıştır.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra ilk açış konuşmasını Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN’un yaptığı toplantı, sırasıyla Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın İbrahim ACAR, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Mustafa ŞAHİN, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Metin ÖZTÜRK ve TAGEM Genel Müdürü Sayın Özkan KAYACAN’ın konuşmaları ile devam etti.

Açış konuşmalarının ardından Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyemiz Sayın Prof. Dr. Ayten NAMLI “Biyolojik katkılı yenilikçi organik ve organomineral gübre ürünlerinin geliştirilmesi” ve Zir. Yük. Müh. İsmail ATAY “Elma, bağ ve ceviz alanlarında ana zararlılara karşı yerli biyolojik mücadele etmenleri Trichogramma evanescens ve Bracon hebetor’un ekonomik kitle üretim teknolojisinin geliştirilmesi ve entegre mücadele kapsamında kullanılması” başlıklı projelerini tanıttılar.

Proje tanıtımlarının ardından katılımcılara organik üzüm ikramında bulunuldu ve toplu fotoğraf çekimi sonrasında toplantı sona erdi.