Kampüs içinde 300 seyirci kapasiteli standart prefabrik bir kapalı spor salonu bulunmaktadır. Tatil günleri dahil her an açık ve çalışır durumda olan bu salonda, Spor Birliği başkanlığının hazırladığı çalışma çizelgesine göre antrenmanlar ve spor karşılaşmaları yapılmaktadır. Öğrencileri spor yapmaya özendirmek için yıl içinde düzenli spor etkinlikleri yürütülmekte ve bir yarışma ortamının yaratılmasına çalışılmaktadır. Spor salonu yanında step-aerobik ve kondüsyon salonu ile saunanın bulunduğu bir merkez de yer almaktadır.

Fakültemizde ayrıca, halı futbol sahası mini futbol ve basketbol sahaları ve tenis kortu, Haymana’daki Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde de basketbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır.

Fakültede spora verilen önemin en güzel ve canlı kanıtı Ziraat Fakültesi Spor Kulübü adıyla kurulan ve sonradan adı Ankara Üniversitesi Spor Kulübü olarak değiştirilen kulübümüzdür. Bütünüyle üniversitemiz mensuplarının desteklediği ve yönettiği bu kulübümüz başta basketbol olmak üzere bir çok spor dalında ulusal düzeyde başarılar kazanmış ve sporcular yetiştirmiştir.