Fakültemiz 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet  Töreni, 19 Haziran Salı günü Rektörlük Tandoğan-Güneş Meydanı’nda, Rektörümüz, Rektör Yardımcılarımız, Dekanımız, Dekan Yardımcılarımız, Öğretim Üyelerimiz, Üniversitemizin diğer Fakültelerinin Dekanları/Dekan Yardımcıları, Meslek Yüksek Okullarımızın Müdürleri/Müdür Yardımcıları ve diğer Üniversite mensuplarımız, Meslek Odaları ve Birlikleri Başkanları, Sektör Temsilcilerimiz, mezunlarımız ile onların aile ve yakınlarının katılımıyla coşku içinde kutlandı. Öğrencilerimizin tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Ergin DURSUN’un açılış konuşması ile başlayan törenimiz, Rektörümüz Prof. Dr. Erkan İBİŞ’in konuşması ile devam etti.

Fakültemiz 2017-2018 Yılı Mezuniyet Dönemi Birincisi Bitki Koruma Bölümü öğrencimiz Bahaddin ÇELİK, ikincisi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü öğrencimiz Nedim DÜNDAR ve üçüncüsü Tarla Bitkileri Bölümü öğrencimiz Emine ZORLU YALÇINER oldu. Dereceye giren bu öğrencilerimize ödül ve başarı belgeleri Rektörümüz Prof. Dr. Erkan İBİŞ, Dekanımız Prof. Dr. Ergin DURSUN, önceki dönem dekanlarımızdan Prof. Dr. Şehabettin ELÇİ ve Prof. Dr. Yetkin GÜNGÖR tarafından verildi. Ayrıca fakültemizi derece ile bitiren bu öğrencilerimize A.Ü. Geliştirme Vakfı, Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO), Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği (TZYMB), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB), Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği (BESD-BİR), Yiğit Akü, Ziraat Bankası ve Türkiye Yem Sanayicileri Birliği (TÜRKİYEM-BİR) tarafından çeşitli ödüller verildi. Dereceye giren öğrencilere ödül ve başarı belgelerinin verilmesinden sonra mezun öğrencilerimiz adına Fakültemiz 2017-2018 Yılı Mezuniyet Dönem Birincisi Bahaddin ÇELİK bir konuşma yaptı ve konuşmasının ardından “Yaş Kütüğüne” plaket çaktı.

Daha sonra Bölüm öğrencilerimizin öğretim üyelerimizden, konuk Dekan ve yardımcılarından, MYO Müdürleri ve yardımcılarından, geçmiş dönem dekanlarımızdan, Meslek Oda/Birlik Başkanlarından ve sektör temsilcilerinden Mezuniyet Katılım Belgelerini aldılar. Mezuniyet törenimiz, Dekanımız Prof. Dr. Ergin DURSUN’un andımızı okutması ve kep atma seremonisi ile son buldu.