Japonya Yamanashi Üniversitesi Çevre Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Ryota KATOKA ve Tottori Üniversitesi Kurak Alanlar Araştırma Merkezi (ALRC) Öğretim Üyesi Sayın Dr. Takeshi TANIGUCHI’nin sunumları ile ”Arid Land Research Activities of ALRC-Japan; Microbe assisted phytoremediation of salinity soils, as a new approach” isimli konferans 15.10.2019 tarihinde Fakültemizin konferans salonunda düzenlendi.

Konferansa Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN, Dekan Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Belgin ÇAKMAK ve Sayın Prof. Dr. Necmettin CEYLAN, konuk Japon öğretim üyeleri ile birlikte ortak araştırmalar yapan Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyemiz Sayın Prof. Dr. Oğuz Can TURGAY, fakültemizin değerli akademik üyeleri, Tarım ve Orman Bakanlığımızın farklı birimlerinden gelen temsilciler ve öğrencilerimiz katıldılar. Sunumların ardından bazı katılımcılar tarafından yöneltilen sorular, sunumları gerçekleştiren ilgili konuk öğretim üyesi tarafından cevaplandı. Bazı katılımcılar ise sunum konularına yönelik katkılarda bulundular.

Konferansın sonunda, Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN  konferansta sunum yapan Japon konuklarımıza birer teşekkür belgesi takdim etti.