Geleneksel Hasat Bayramımıza Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ, Geçmiş Dönem Dekanlarımızdan Prof. Dr. Yetkin GÜNGÖR, Tarım ve Orman Bakanlığı önceki Müsteşarı Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI, Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Ergin DURSUN, Dekan Yardımcılarımız Prof. Dr. Belgin ÇAKMAK ve Prof. Dr. Necmettin CEYLAN, döner sermaye koordinatörümüz Prof. Dr. Nurdan Şahin DEMİRBAĞ, çiftlikler koordinatörümüz Prof. Dr. Fikret Demirci, teknik işler koordinatörümüz Doç. Dr. Ufuk TÜRKER, diğer fakülte Dekanları ve Yardımcıları, Meslek Yüksek Okulu ve Enstitü Müdür ve Müdür Yardımcıları, Meslek Örgütü temsilcileri, bazı sektör temsilcileri, TEMA Vakfı üyeleri, akademik ve idari personelimiz ve öğrencilerimizden oluşan coşkulu bir kalabalık katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan etkinliğimizin ilk açılış konuşmasını, Araştırma ve Uygulama Çiftlikleri Müdürümüz Zir. Yük. Müh. İlker ERESEN yaptı. Daha sonra Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Ergin DURSUN ve ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ’in yaptığı konuşma ile törenimiz devam etti.

Açılış konuşmalarının ardından konuklarımız ile hasadın yapılacağı buğday tarlasına gidilerek ilk buğday hasadı yapıldı. Hasat, Rektörümüz Prof. Dr. Erkan İBİŞ’in biçerdöverin sürücü koltuğuna oturması ve kullanmasıyla başlamış oldu. Bu sırada Dekanımız Prof. Dr. Ergin DURSUN da Rektörümüze eşlik ettiler.

Hasattan sonra konuklarımıza geleneksel olarak pilav, kavurma ve tatlı ikram edildi ve coşkuyla kutlanan hasat bayramımız son buldu.