Tarım sektörünün bölgemizdeki en büyük uluslararası fuarlarından olan Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 30 Kasım- 3 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da 40 bin m2’lik alanda yurtiçi ve yurtdışı bir çok firmanın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Anılan fuara fakültemiz bünyesinde geliştirilmiş olan Ar-Ge projeleriyle 4. Hall de 4-212 numaralı stantta katılım sağlanmıştır.

Fakültemiz Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümünden Prof.Dr. Ali İhsan ACAR “Çiftçi Ölçeğinde Bir Gazojen Cihazı Geliştirilmesi”, Prof.Dr. Ahmet ÇOLAK “Çiftçinin Üretebileceği Yeni Nesil Traktör Yakıtı Geliştirilmesi”, Prof.Dr.Ramazan ÖZTÜRK “Haymana Araştırma ve Uygulama Çiftliği (HAVUÇ)’nin Güneş Enerjisi Potansiyelinin Belirlenmesi”,  Prof.Dr. İlknur DURSUN “Helisel Pervazlı Batörlü Ayçiçeği Harman Makinası Projesi”, Prof.Dr. Mustafa VATANDAŞ “Elektronik Sağım Teknolojileri”, Prof.Dr. Recai GÜRHAN “ Hidrolik Enerji Çevrimli Sulama Pompaj Tesisi Projesi”,  Prof.Dr. Ayten Onurbaş Avcıoğlu “Türkiyenin Hayvansal Atıklarından Enerji Üretim Potansiyeli”,  Prof.Dr. Ergin DURSUN “Kaydırmalı Pulluk Geliştirilmesi ve Toprak İşleme Kalitesi Açısından Değerlendirilmesi”, Prof.Dr. Metin GÜNER “Determination Of Pneumatic Conveying Characteristics Of Some Agricultural Materials”, Prof.Dr. Kamil SAÇILIK “Modern Kurutma Teknikleri ve Uygulaması”, Prof.Dr. Hasan H. SİLLELİ “Seralar İçin Esnek, Çok Fonksiyonlu, Akıllı Kontrol Sistemlerinin Geliştirilmesi”,  Doç.Dr. Ufuk TÜRKER “Tarım Traktörlerinde Yeni Enerji Verimliliği Sınıflandırılması”, Yrd.Doç.Dr.Caner KOÇ “Tarımda Pestisit Uygulama Amacıyla Multikopter Prototipinin Tasarımı ve İmalatı”, “Akıllı Tarla Pülverizatörü” ve “Peynir Altı Suyunun Alg Üretiminde Kullanılması ve Biyodizel Eldesi“ projeleriyle, Dr. M.Barış EMİNOĞLU “Meyve Hasat Platformu”, Araş.Gör. T.Göktürk Seyhan geliştirmiş olduğu “Sera Takip Sistemi” projeleriyle katılarak tanıtımlarını sektör paydaşlarına yapmışlardır.

Çok yoğun bir ziyaretçi ilgisinin olduğu Fakülte standında çok sayıda yerli ve yabancı konuk ağırlanarak, gerek geliştirilen projeler ve gerekse de yeni proje fikri ve işbirliği önerileri hakkında birinci elden görüş alış verişi yapılması imkanı bulunmuştur. Fuara Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerimiz de yoğun bir ilgi göstermiştir. Bunların yanı sıra tarım sektörünün önde gelen yazılı ve görsel basın temsilcileriyle de röportajlar yapılmıştır. Bu kapsamda Bereket Tv ve Çiftçi Tv ve ile çekimler gerçekleştirilerek her araştırmacının projelerini görsel basında da tanıtma fırsatı bulunmuştur.