Tarım sektörünün bölgemizdeki en büyük uluslararası fuarlarından olan Growtech Eurasia 15. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 2-5 Aralık 2015 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da 40 bin m2’lik alanda 30 ülkeden 650 firmanın ve 77 ülkeden 79.624 profesyonel ziyaretçinin katılımı ile gerçekleşmiştir. Anılan fuara Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi de Fakülte bünyesinde geliştirmiş oldukları Ar-Ge projeleriyle 2. Hall de 3-111 numaralı stantta katılım sağlamıştır.

Fuara Bitki Koruma Bölümünden Prof.Dr. Cem Özkan tarımsal mücadelede kullanılan avcı böcek projeleriyle, Tarım Makinaları Bölümünden Yrd.Doç.Dr.Caner Koç “Akıllı tarla pülverizatörü” projesiyle, Dr. Abdullah Beyaz “Meyve hasadı için geliştirilen robot el” projesiyle, Araş.Gör. M.Barış Eminoğlu geliştirmiş olduğu  “Meyve Hasat platform projesiyle”, Araş.Gör. T.Göktürk Seyhan geliştirmiş olduğu “Sera takip sistemi” projesiyle katılarak tanıtımlarını sektör paydaşlarına yapmışlardır. Çok yoğun bir ziyaretçi ilgisinin olduğu Fakülte standında çok sayıda yerli ve yabancı konuk ağırlanarak, gerek geliştirilen projeler ve gereksede yeni proje fikri ve işbirliği önerileri hakkında birinci elden görüş alış verişi yapılması imkanı bulunmuştur. Fuara Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencileri de çok yoğun bir ilgi göstermiş yaklaşık 500 öğrenci Rektörlüğümüz katkısıyla ilgili fuara götürülerek sektörle buluşturulmuştur.

Bunların yanısıra tarım sektörünün önde gelen yazılı ve görsel basın temsilcileriyle de röportajlar yapılmıştır. Bu kapsamda Bereket Tv, Çiftçi Tv ve Koza Tv ile çekimler gerçekleştirilerek her araştırmacının projelerini görsel basında da tanıtma fırsatı bulunmuştur.