“Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi İklim Dostu Tarım Uygulamaları Projesi” kapsamında Gölbaşı İlçesi Gökçehöyük Köyü İlkokul’unda 04.11.2019 tarihinde ilkokul öğrencilerine yönelik Böcek Şenlik Okulu Etkinliği düzenlendi.

Gölbaşı Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN, Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN, Proje Yürütücüsü Sayın Prof. Dr. Ayten NAMLI ile Proje ekibinde yer alan Sayın Prof. Dr. Cem ÖZKAN ve Prof. Dr. Fatin CEDDEN, Gölbaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Yetkilileri, Gölbaşı Belediyesi Yetkilileri, Gökçehöyük ve Yağlıpınar Köylerinin Muhtarları, Gökçehöyük İlkolunun Müdür ve öğretmenleri, fakültemizin personeli ve köy halkının katıldığı etkinlik şenlik havasında geçti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğin açılışında sırasıyla Gökçehöyük İlkokulu Müdürü Sayın Ali KAPTANOĞLU, Gökçehöyük Köyü Muhtarı Sayın Yefes UZUNOĞLU, Proje Yöneticimiz Sayın Prof. Dr. Ayten NAMLI, Gölbaşı İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Sayın Zir. Müh. Ayla ABİL, Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN ve Gölbaşı Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN söz aldılar.

Açılış konuşmalarının ardından Böcek Şenlik Okulu sorumlusu Sayın Prof. Dr. Cem ÖZKAN sahneye geldi ve ilkokul öğrencilerine böceklerle ilgili çeşitli bilgileri interaktif ve eğlenceli bir şekilde aktardı. Eğlenceli bilgilendirme sonrasında tüm katılımcılara ve minik dostlarımıza birer katılım sertifikası verildi. Daha sonra okul bahçesine kurulan eğitim alanında öğrenciler ve tüm katılımcılar eğlenceli ve güzel anlar geçirerek bu eğitim etkinliğini sonlandırdılar.