GLOCAL AGE 2020 Japonya-Türkiye Öğrenci Değişim Projesi Kapsamında “Sürdürülebilir Tarım ve Gıda Üretimi Yüksek Eğitim ve Öğretiminde Küresel Kapasite Geliştirme Projesi” Çalıştayı 15 Mart 2019 tarihinde Fakültemiz Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Çalıştayı Fakültemiz Dekanı Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN, Dekan yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Belgin ÇAKMAK ve Sayın Prof. Dr. Necmettin CEYLAN ile akademik personelimiz ve özellikle öğrencilerimiz ilgiyle takip ettiler.

Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN’un açılış konuşması ile başlayan çalıştayda, GLOCAL AGE 2020 projesinin Türkiye Koordinatörü olan Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyemiz Sayın Prof. Dr. Oğuz Can TURGAY hocamız çevirileri ile katkı sağladı.

İki oturum şeklinde düzenlenen çalıştayda ilk oturuma Niigata Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Yutaka GONDA başkanlık yaparken, ikinci oturuma Fukushima Üniversitesi Ekonomi Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Akira KANOMATA başkanlık yaptı. Çalıştay kapsamında 2019 yılında Japonya’dan fakültemize gelen ve fakültemizden Japonya’ya giden öğrenciler arasından 10 kişi sunum yaptı. Her sunumdan sonra soru-cevap kısmına geçildi.

Çalıştayın kapanışında, Niigata Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Naoki HARADA ve fakültemiz Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Oğuz Can TURGAY genel bir değerlendirme yaptılar. Daha sonra toplu fotoğraf çekimi yapıldı.