“Afrikalı Uzmanlar İçin Tarım Makinaları Eğitimi” açılış toplantısı, 09.03.2020 tarihinde fakülte konferans salonumuzda yapıldı. Toplantıya; Dekan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Necmettin Ceylan, Uganda Büyükelçiliğinden yetkililer, TİKA Daire Başkanları ve yetkilileri, TARMAKBİR yetkilileri, İslam Kalkınma Bankası yetkilileri, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, 10 farklı Afrika ülkesinden gelen uzmanlar, akademik personelimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

İslam Kalkınma Bankası adına Proje Koordinatörü Sayın Selçuk Dağ’ın açılış konuşması ile başlayan etkinlik, TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Daire Başkanı Sayın Uğur Tanyeli ve Dekan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Necmettin Ceylan’ın konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmalarından sonra kısa bir ara verildi.

Aranın ardından sırasıyla TARMAKBİR adına Dış İlişkiler Müdürü Sayın Ekinç Ergüneş, İslam Kalkınma Bankası adına Proje Koordinatörü Sayın Selçuk Dağ ve TİKA adına Proje Uzmanı Sayın Mehmet Şamil Emin’in sunumları ile Sabah oturumu sona erdi.

Öğlen oturumunun açılış sunumunu Dekan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Necmettin Ceylan yaptı ve fakültemizi tanıttı. Daha sonra eğitim programı kapsamında ilk sunumu “Sera Teknolojileri ve Türkiye’de Modern Seracılık Uygulamaları” konusu ile Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Sayın Prof. Dr. Hasan Silleli yaptı.

Toplantının sonunda yurt dışından gelen 2 kadın konuğumuza 8 Mart Dünya Kadınlar Günü onuruna birer çiçek takdim edildi ve toplu fotoğraf çekimi ile toplantı sonlandırıldı.

 

2 hafta sürecek eğitim programına aşağıda yer alan linkten ulaşılabilir.

http://makina.agri.ankara.edu.tr/wp-content/uploads/sites/341/2020/02/AGRICULTURAL-MACHINERY-TRAINING-FOR-AFRICAN-EXPERTS.pdf