Fakültemizin geleneksel spor şenliği bu sene 39.kez düzenlendi. 24 Nisan 2019 tarihinde başlayan Spor Şenliğimiz 10 Mayıs 2019 tarihinde sona erdi. Karşılaşmalar; Futsal, Voleybol, Basketbol ve Masa Tenisi olmak üzere dört farklı branşta eleme usulü ile gerçekleştirildi. Zorlu karşılaşmalar sonunda dereceye giren takımlar belli oldu.

23.05.2019 Perşembe günü Fakültemizin konferans salonunda düzenlenen törenle spor şenliklerinde dereceye giren takımlara ve  öğrencilerimize madalya ve kupaları verildi. Törene; Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN, Dekan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Necmettin CEYLAN, Bitki Koruma Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sara DOLAR ve öğretim üyesi Doç. Dr. Hilal TUNCA,  Su Ürünleri Mühendisliği Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. İlknur MERİÇ TURGUT, Fakülte Sekreterimiz Sayın Adnan AKDENİZ, Fakültemizin değerli asistanları, Öğr. Gör. Sayın Murat KÖSEÇAVUŞ, Spor Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Sayın Hulusi Bora DEMİRTÜRK, Futbol Takımı Antrenörümüz Sayın Ercan ZORLU ve öğrencilerimiz katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başlayan tören, Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN’un açış konuşması ile devam etti. Dekanımız, açılış konuşmasının sonunda Spor Şenliği Düzenleme Kurulunda yer alan Su Ürünleri Mühendisliği Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. İlknur MERİÇ TURGUT’a,  Tarım Makinaları ve Teknolojileri Bölümü Öğr. Gör. Sayın Murat KÖSEÇAVUŞ’a, Spor Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Sayın Hulusi Bora DEMİRTÜRK’e, Fakülte Futbol Takımı Antrenörümüz Sayın Ercan ZORLU’ya teşekkürlerini sundu. Spor şenliğinde dereceye giren takımlara ve öğrencilere madalya ve kupaları Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN, Dekan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Necmettin CEYLAN ile birlikte törene katılan hocalarımız, araştırma görevlilerimiz ve spor şenliği düzenleme kurulu üyelerimiz tarafından verildi.

Geleneksel Spor Şenliği kapanış töreninde Fakültemiz Futbol ve Futsal takımlarının başarıları da kutlandı. Ankara Üniversitesi Geleneksel Spor Oyunlarında Fakültemizin Futbol takımı 14 yıl aradan sonra Şampiyon olmuş, Futsal takımımız ise 2.lik derecesini kazanmıştır. Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN, Ankara Üniversitesi Geleneksel Spor Oyunlarında şampiyonluk elde eden futbol takımımızdaki tüm öğrencilerimize birer başarı belgesi verdi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından Şampiyonluk kupası havaya kaldırıldı. Dekanımız ayrıca, ikincilik elde eden Futsal takımını da tebrik etti.

Ödül töreninin ardından Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftar etkinliği ile keyifli bir akşam sona erdi.

Geleneksel spor şenliğinde dereceye giren takımlar aşağıdaki gibidir:

Futsal

 1. Bitki Koruma
 2. Zootekni
 3. Bahçe Bitkileri

Basketbol:

 1. Bitki Koruma
 2. Toprak Bilimi ve Bitki Besleme
 3. Tarım Ekonomisi

Voleybol

 1. Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği
 2. Zootekni
 3. Toprak Bilimi ve Bitki Besleme

Masa Tenisi

 1. Alperen Köse (Bahçe Bitkileri)
 2. Hasan Demirdelen (Bahçe Bitkileri)
 3. H. Emre Eren (Tarım Ekonomisi)