Fakültemiz 35. Hasat Bayramı 19.07.2018 tarihinde Haymana Araştırma ve Uygulama Çiftliği’mizde Coşkuyla Kutlandı.

Geleneksel Hasat Bayramımıza Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi önceki dönem  rektörlerinden Prof. Dr. Tahsin KESİCİ, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sibel Ayşıl ÖZKAN, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı önceki Müsteşarı Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI, Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Ergin DURSUN, Dekan Yardımcılarımız Prof. Dr. Belgin ÇAKMAK ve Prof. Dr. Necmettin CEYLAN, diğer fakülte Dekanları ve Yardımcıları, Meslek Yüksek Okulu ve Enstitü Müdür ve Müdür Yardımcıları, Meslek Örgütü temsilcileri, bazı sektör temsilcileri, TEMA Vakfı üyeleri, akademik ve idari personelimiz ve öğrencilerimizden oluşan coşkulu bir kalabalık katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan etkinliğimizin ilk açılış konuşmasını, Araştırma ve Uygulama Çiftlikleri Koordinatörümüz Prof. Dr. Fikret DEMİRCİ yaptı. Daha sonra Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Ergin DURSUN ve ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ’in yaptığı konuşma ile törenimiz devam etti.

Açılış konuşmalarının ardından konuklarımız ile hasadın yapılacağı buğday tarlasına gidilerek ilk buğday hasadı yapıldı. Hasat, Rektörümüz Prof. Dr. Erkan İBİŞ’in biçerdöverin sürücü koltuğuna oturması ve kullanmasıyla başlamış oldu. Bu sırada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı önceki Müsteşarı Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI ve Dekanımız Prof. Dr. Ergin DURSUN Rektörümüze eşlik ettiler.

Hasattan sonra konuklarımıza geleneksel olarak pilav, kavurma ve tatlı ikram edildi ve coşkuyla kutlanan bayramımız son buldu.