Fakültemiz 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 25 Haziran Salı günü Rektörlük Güneş Meydanı’nda; Rektörümüz, Rektör Yardımcılarımız, Dekanımız, Dekan Yardımcımız, Öğretim Üyelerimiz, Üniversitemizin diğer Fakültelerinin Dekanları/Dekan Yardımcıları, Enstitülerimizin ve Meslek Yüksek Okullarımızın Müdürleri/Müdür Yardımcıları, diğer Üniversite mensuplarımız, Meslek Odaları ve Birliklerin Başkanları, Sektör Temsilcilerimiz, mezunlarımız ile onların aile ve yakınlarının katılımıyla coşku içinde kutlandı. Öğrencilerimizin tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Ergin DURSUN’un açılış konuşması ile başlayan törenimiz, Rektörümüz Prof. Dr. Erkan İBİŞ’in konuşması ile devam etti.

Fakültemiz 2018-2019 Yılı Mezuniyet Dönemi Birincisi Tarım Ekonomisi Bölümü öğrencimiz Çağla EROĞLU, ikincilerimiz Bitki Koruma Bölümü öğrencimiz Merve KAZAK ve Bahçe Bitkileri Bölümü öğrencimiz Merve ÖLKER ile üçüncülerimiz Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü öğrencimiz Rabia Gül YÜRÜK, Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü öğrencimiz Veysel ARSLAN ve Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü öğrencimiz Haydar KAHVECİ oldu. Dereceye giren öğrencilerimize ödül ve başarı belgeleri Rektörümüz Prof. Dr. Erkan İBİŞ ve Dekanımız Prof. Dr. Ergin DURSUN tarafından verildi. Ayrıca fakültemizi derece ile bitiren bu öğrencilerimize; A.Ü. Geliştirme Vakfı, Ankara Üniversiteliler Birliği, Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO), Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği (TZYMB), Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR), Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB), Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği (BESD-BİR) ve Türkiye Yem Sanayicileri Birliği (TÜRKİYEM-BİR) tarafından çeşitli ödüller verildi. Dereceye giren öğrencilere ödül ve başarı belgelerinin verilmesinden sonra mezun öğrencilerimiz adına Fakültemiz 2018-2019 Yılı Mezuniyet Dönemi Birincisi Çağla EROĞLU bir konuşma yaptı ve konuşmasının ardından “Yaş Kütüğüne” plaket çaktı.

Daha sonra mezun olan öğrencilerimize konuk Rektör Yardımcıları, Dekanlar ve Yardımcıları, Enstitü ve MYO Müdürleri ve Yardımcıları ile öğretim üyelerimiz tarafından Mezuniyet Belgeleri verildi ve toplu fotoğraf çekimleri yapıldı. Mezuniyet törenimiz, Döner Sermaye ve Çiftlikler Koordinatörümüz Prof. Dr. Nurdan ŞAHİN DEMİRBAĞ’ın andımızı okutması ve kep atma seremonisi ile son buldu.