Fakültemiz 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 15 Haziran 2016  Çarşamba günü Rektörlük Tandoğan-Güneş Meydanı’nda, Rektörümüz, Dekanımız, Dekan Yardımcılarımız, Öğretim Üyelerimiz, Üniversite mensuplarımız, meslek odaları başkanları, konuklar ve çok sayıda öğrenci yakınının katılımı ile coşku içinde kutlandı.

Öğrencilerimizin tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, saygı duruşu ve hep birlikte İstiklal Marşımız okundu. Fakülte Dekanımız Prof.Dr.Gökhan SÖYLEMEZOĞLU , Ankara Üniversitesi Mezunlar Derneği adına eski Anayasa Başkanı Yekta Güngör ÖZDEN, Rektörümüz Prof. Dr.Erkan İBİŞ,  ve Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden GÜNGÖR açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Fakültemiz 2015-2016 Yılı Mezuniyet Dönem Birincisi Peyzaj Mimarlığı Bölüm öğrencimiz Buse YAZICI, Dönem ikincisi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölüm öğrencimiz Nur Gül KAYAHAN ve Dönem üçüncüsü Bitki Koruma Bölüm öğrencimiz Shine Undarga DAGVA Mezuniyet Katılım Belgelerini ve hediyelerini aldılar. Öğrenciler adına dönem birincisi Buse YAZICI’nın konuşmasının ardından bölüm öğrencilerimiz öğretim üyelerimizden Mezuniyet Katılım Belgelerini aldılar.

Dekanımız Prof.Dr. Gökhan SÖYLEMEZOĞLU’nun genç meslektaşlarına tekrar ettirdiği Mezuniyet Andı’nın ardından kepler atıldı ve gökyüzüne balonlar bırakıldı. Mezunlarımız arkadaşları ve aileleri ile çektirdikleri fotoğraflarla bu özel günü ölümsüzleştirdiler.