2015 Dünya Toprak Yılı sebebiyle Fakültemiz ve Ziraat Mühendisleri Odası ortaklaşa, 9 Aralık 2015 Çarşamba günü Fakültemiz Konferans Salonunda “Toprağın Geleceği Konulu” bir panel düzenledi.

Panel saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden GÜNGÖR ve Dekanımız Prof.Dr.Gökhan SÖYLEMEZOĞLU’nun konuşmalarıyla başladı.

Öğretim Üyemiz Prof.Dr.Bülent GÜLÇUBUK’un Oturum Başkanlığındaki Panelde Öğretim Üyemiz Prof Dr.Sonay SÖZÜDOĞRU OK “ Farklı Gözlerle Toprğa Bakış” Fakültemiz Emekli Öğretim Üyesi Prof.Dr.Koray HAKTANIR “Arazi Yönetiminde Ekosistem Yaklaşımı”, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof.Dr.Selim KAPUR “Gelecek İçin Toprak ,Toprak İçin Gelecek Kuşaklar “ ve Tarım Reformu Genel Müdürü Dr.Gürsel KÜSEK “ Kamunun Toprağa Bakışı” konulu sunumlarını yaptılar. Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Berahitdin ALBAYRAK konuyla ilgili görüşlerini aktardı. Soru cevap bölümünden sonra panelistlere ve oturum başkanına,Dekanımız Prof.Dr.Gökhan SÖYLEMEZOĞLU ve Rektör Yardımcımız Prof.Dr.Berahitdin ALBAYRAK teşekkür belgelerini verdi.