11
MAY
2015

Dekanın Mesajı

Posted By :
Comments : Off

dekan

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi web sitesine hoş geldiniz.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Cumhuriyetin ilk ziraat fakültesi olmanın sorumluluğu ile daima en önde gelen tarımsal eğitim kurumu olmuştur. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi sunduğu yüksek kalitede eğitimle, güçlü akademik kadrosuyla, etki yaratan araştırmalar ve mevcut araştırma alt yapısı ve değer sağlayan gelenekleri ile bilinen üstün özellikleri bir araya getirmeyi başarmış, anıt bir fakültedir.

Daha önemlisi, Fakültemiz her bir öğrencisinin yaşam boyu başarı sağlamasına odaklanmıştır. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, ülke tarımına yön veren mezunlar yetiştirmiştir ve bundan sonra da yetiştirmeye devam edecektir.

Fakültemiz, bünyesinde bulunan Araştırma-Uygulama Çiftlikleri  ile teorik bilginin yanı sıra pratik deneyim kazandırmayı hedefleyen ders programlarına sahiptir.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, tarımın farklı dallarını kapsayan Bölümleri ile eğitim-öğretimde zenginlik olgusunun temsilcisidir.

Uluslararası alanda da bulunmayı hedefleyen Fakültemiz Erasmus + uluslararası yaz stajı ve farklı ülkelerle öğrenci değişim programları ile öğrencilere odaklanırken, uluslararası projelerle global araştırma-inovasyon konularında önemli roller üstlenmektedir.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerine kaliteli eğitim-öğretim sunmanın yanı sıra onların sosyal-kültürel konularda gelişimini teşvik etmek sorumluluğunu taşır.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi güçlü öğretim elemanı kadrosu, gelişmiş araştırma altyapısı ve özgüvenli öğrencileriyle tarım, çevre ve yaşam bilimlerinde öncü olmaya devam etmektedir.

Prof. Dr. Gökhan SÖYLEMEZOĞLU
Dekan