15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle  18.07.2019 tarihinde Fakültemiz konferans salonunda Şehitlerimizi Anma Programı düzenlendi. Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN, Veteriner Fakültesi Dekanı Sayın Belgin SARIMEHMETOĞLU, Dekan Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Belgin ÇAKMAK ve Sayın Prof. Dr. Necmettin CEYLAN, Fakülte Sekreterimiz Sayın Adnan AKDENİZ, Fakültemizin değerli akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz ve 15 Temmuz günü şehit düşen vatandaşlarımızın yakınları ile yine o talihsiz günde gazi olan değerli vatandaşlarımız anma töreninde yerlerini aldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. İbrahim ÇİLİNGİR’in açış konuşması ile başlayan program Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN’un konuşması ile devam etti.

Açılış konuşmalarının ardından TRT Haber “Geceden Şafağa 15 Temmuz Belgeseli” gösterimi yapıldı ve daha sonra şehit yakınları ve gaziler 15 Temmuz gününe ilişkin duygu ve düşünceleri ile yaşananları anlattılar.   Şehit Volkan PİLAVCI’nın Babası Hikmet Pilavcı ve ailesi, Şehit Tevhit AKKAN’ın oğlu ve aynı zamanda Gazi Emrah AKKAN, Gazi Ülkü SAYIN, Gazi Cüneyt ÜNGÖR, Gazi Mehmet Arif ARSLAN ve Gazi Durak DENİZ bu anma toplantısında bizlerle birlikte oldular ve bir daha asla yaşanmasını istemediğimiz o günü ilk ağızdan bizlerle paylaştılar.

15 Temmuz gününe dair fotoğraflardan oluşan slayt gösterimi ile sona eren anma programımız, katılımcılarımıza sunulan ikram ile son buldu.