Ziraat Fakültesi Etkinlik Koordinatörlüğü (ZEK) tarafından, öğrenci etkinlikleri haftası kapsamında hazırlanan 12. Öğrenci Kongresi ve Cansuyu Bayramı 21-22 Nisan 2016 tarihleri arasında Fakültemiz Dekanlık Yerleşkesinde yapıldı.

Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından  Dekanımız Prof.Dr. Gökhan SÖYLEMEZOĞLU, ZEK Başkanı Prof.Dr.Ercüment GENÇ, ZEK Öğrenci Temsilcisi Burak YİĞİT’in açılış konuşmaları ile başladı.  Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Belgin ÇAKMAK “Su ve İstihdam” , Adli Toprak, Tafonomi ve Entomoloji Araştırma Merkezi’nden Dr.Murat MERT “Multidisiplinler Çalışma Örnekleri” konulu sunumları gerçekleştirdi.

Kongrede dört oturumda gerçekleşen sunumlar ve posterler arasından ilk üç dereceye giren öğrencilerimize çeşitli ödüller verildi.
Dekanlık Konferans Salonu’nda  Rektörümüz Prof.Dr Erkan İBİŞ ve Dekanımız Prof. Dr. Gökhan SÖYLEMEZOĞLU’nun açılış konuşmalarının ardından Ziraat Fakültesi Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun konseri ile başlayan Cansuyu Bayramımız öğrencilerimizin yoğun katılımı ile şenlik alanında gün boyu süren çeşitli etkinliklerle  devam etti.