Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Müzesi’nin 10. Kuruluş Yılı Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 21 Mart-14 Nisan 2017 tarihleri arasında açık kalacak olan “Bizden Esintiler Resim  Heykel ve Fotoğraf Karma Sergisi” Dekanlık binası üst fuayesinde saat sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Dekanımız  Prof.Dr. Gökhan SÖYLEMEZOĞLU açılış konuşmasında, serginin yıl boyunca gerçekleştirilecek olan kutlama etkinliklerinin ilki olduğunu belirterek müzemizin kuruluşundan bugüne dek emeği geçen herkese ve 10. Yıl kutlama etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçen ve eserleriyle katkı veren  herkese hepimiz adına en içten şükranlarını iletti. Ardından açılış kurdelesi eserleri sergilenen öğretim elemanlarımızla birlikte kesildi.

Yoğun katılımın olduğu sergide  Prof.Dr. Ömer Faruk ALARSLAN, Prof. Dr. Mükerrem ARSLAN, Prof.Dr. Doğan ATAY, Prof.Dr. Hayran ÇELEM, Prof.Dr. Gülcan ERAKTAN,  Prof.Dr. Taner KIRAL, Prof.Dr. Asuman KIRAL, Prof.Dr. Ziya Gökalp MÜLAYİM, Prof.Dr. Oğuz YILMAZ ve Araş.Gör. Osman ZEYBEK’e ait eserler sergilenmektedir.

Sanatseverler, sergilenen eserler hakkında eser sahiplerinden bilgi alarak,  hatıra fotoğrafı çektirdiler.